Dzisiaj jest: , imieniny: Gerarda, Teodora, Tomira, Hermana

Strona główna     |    O nas     |     Kontakt    |

    Odwiedź nas na Twitterze

tourshop.pl - wypoczynek w górach, na mazurach, nad morzem, hotele, ośrodki, pensjonaty, kwatery prywatne, agroturystyka

Mrągowo dla biznesu

 
 

Mrągowo wydarzenia

Wrzesień 2023
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 
 

Mrągowo mapa miasta

 
 

Witamy i zapraszamy do Mrągowa

Mrągowo to wspaniała miejscowość turystyczno-wypoczynkowa położona na Mazurach.

Ponadto znajduje się tu wiele zabytków, pomników przyrody i innych atrakcji turystycznych. Na zwolenników aktywnych form wypoczynku czekają: spływy kajakowe, wycieczki piesze, rowerowe i autokarowe, jazda konna oraz czyste plaże jezior..

Mrągowo położone jest na linii kolejowej Olsztyn-Ełk, powstałej w 1888 r., ze stacją Mrągowo. W mieście krzyżują się drogi prowadzące do Olsztyna, Szczytna, Augustowa, Kętrzyna i Giżycka. Działa miejska komunikacja autobusowa. Miasto nie posiada obwodnicy, ruch tranzytowy odbywa się głównymi ulicami miasta.

Do najciekawszych zabytków Mrągowa zaliczyć można Kościół Rzymsko-Katolicki p.w. św. Wojciecha z XIX w., Kościół Ewangelicko-Augsburski z XVIII w., Kościół Prawosławny p.w. Przemienienia Pańskiego, ratusz, spichlerz, budynek "Wartowni Bośniackiej, wieżę widokową "Bismarcka", zespół kamieniczek przy ul. Królewieckiej, Roosevelta i Warszawskiej.

Mrągowo to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa o dużej liczbie miejsc noclegowych. Miejscowość ta słynie z uzdrowisk i pijalni wód. Znajdują się w niej dwa uzdrowiska - Świaradowa Zdrój oraz Czerniawa-Zdrój. 200-letnia tradycja miasta została zbudowana w oparciu o bogactwa naturalne takie jak: wody mineralne, wody radonowe, świerki czy borowinę. W miejscowości znajdują się trzy groty solne. Zarówno zimą, jak i latem pensjonariusze mogą skorzystać z 5 wyciągów. Można także wybrać się na przejażdżkę bryczką i saniami lub zapisać się do koła łowieckiego czy wędkarskiego. A to wszystko w otoczeniu przepięknych Gór Izerskich.

To stosunkowo nieduże miasto znane jest dobrze w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Duży wpływ na taki stan rzeczy mają organizowane w nim - z udziałem telewizji - imprezy festiwalowe. Na przestrzeni lipca i sierpnia z pięknie położonego nad jeziorem . Dobry humor zapewni mrągowska Mazurska Noc Kabaretowa. Organizowany jest również słynny Piknik Country. To właśnie z tego powodu polscy kowboje przybywają do granic miasta w ostatni weekend lipca. Na to niezwykłe połączenie muzycznych wrażeń w Mrągowie, czekają co roku melomani z całej Polski.

W Gminie Mrągowo znajduje się Góra Czterech Wiatrów. To za jej sprawą możliwe jest spędzenie wolnego czasu na nartach.

 

Oferta Specjalna

 

Pogoda

Pogoda w Mrągowie
 
Grupa Hoteli GRAND HOTELS
Wisła Night Club, Agencja Towarzyska, Go-Go Club FLAMINGO w Wiśle